Kooperatīvs "Mūžīgais mežs"

Meklējam domubiedrus ar mērķi izveidot Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (MPKS), kas strādātu pēc videi draudzīgas mežsaimniecības principiem. Kooperatīva biedri ir meža īpašnieki, kuri savā mežā jau strādā pēc videi draudzīgas mežsaimniecības modeļa vai veic pāreju no kailciršu mežsaimniecības un videi draudzīgāku saimniekošanu. Tāpat aicinām pulkā mežsaimniecības pakalpojumu sniedzējus ar līdzīgu ievirzi.

Kooperatīva ekonomiskā priekšrocība privātpersonām

Ja kooperatīvs iegādājas cirsmu no meža īpašnieka, kurš nav saimnieciskās darbības veicējs, tas veic cirsmas izstrādi un sortimenta pārdošanu. Pēc cirsmas izstrādes kooperatīvs aprēķina ieņēmumus un izdevumus, aprēķinot starpību, kuru tas izmaksā meža īpašniekam. Šajā gadījumā kooperatīvs arī nomaksā iedzīvotāju ienākuma nodokli. Par grāmatvedības uzskaiti atbild kooperatīvs.
Savukārt, ja meža īpašnieks pats vēlas pārdot zāģbaļkus tieši pircējiem un atskaitīt izdevumus, viņam ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējam. Tikai tas ļaus viņam atskaitīt faktiskos izstrādāšanas izdevumus, pašam veicot nepieciešamo grāmatvedības uzskaiti saskaņā ar likumdošanu.
Kooperatīvs nodrošina meža īpašniekiem tiesības pārvaldīt savus resursus efektīvāk un atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Kooperatīva saimnieciskā priekšrocība - zināšanas

Kooperatīvs apvieno dažādas pieredzes meža speciālistus un kā arī nodrošina vienotas kvalitātes standartiem atbilstošus mežsaimniecības pakalpojumus. Viens no tā pamata principiem ir apakšuzņēmēju apmācība un darbinieku kvalifikācijas celšana, kas ir būtiska augstas un vienmērīgas kvalitātes standartu pakalpojumu sniegšanai meža īpašniekiem.

Meža īpašnieku izglītība

Kooperatīvs apvieno dabai tuvas mežsaimniecības piekritējus, veicinot pieredzes apmaiņu un inovācijas. Tas ļauj meža īpašniekiem satikt līdzīgi domājošos, dalīties ar labākajām praksēm un mācīties par ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Šāda sadarbība palīdz uzlabot gan mežsaimniecības prasmes un, gan arī palielina izpratni par vides aizsardzību.

Vecās zināšanas - jaunā gaismā: piemērs - ozolu meži

Ozols ir tradicionāls latviešu koks, tomēr tā audzēšana ir mazāk populāra maldīga priekšstata par lēnu augšanu un ciršanas ierobežojumu dēļ. Dabiski ozolu meži ir piemēroti ilgtspējīgai izlases cirtei- mūžīgam mežam. Kvalitatīvus taisnstumbra ozolus var izaudzēt kopā ar segaudzi (egles, bērzs, apse), iegūstot labus sīkbaļķus jau agrākā vecumā.
Kooperatīvs var palīdzēt atjaunot aizmirstas mežsaimniecības metodes un veicināt pieredzes apmaiņu starp meža īpašniekiem.
.

Interesenti var pieteikties izmantojot kontaktu formu šeit>>>